Dani otvorenih vrata škole , 15. i 16. svibanj 2008

Autor: Julijana Novaković, 12. 5. 2008.

Na Dan grada Omiša, 16.svibnja ( blagdan sv. Ivana Nepomuka ) ujedno i Dan škole,  održava se Dan otvorenih varta škole, kad učenici iz osnovnih škola, završnih razreda, dolaze u posjet školi i upoznaju se programima koji se izvode te raznim drugim aktivnostima koje se odvijaju unutar škole.

Dan škole je 16.svibnja na Dan grada Omiša. Na taj dan se odražava "Otvoreni dan škole" koji traje od 15.svibnja. Školu tada posjećuju brojne grupe učenika osmih razreda osnovnih škola iz Omiša i okolice.

Profesionalno informiranje i orijentiranje učenika osmih razreda osnovne škole vrlo je značajno. Učenici se tada nalaze na jednoj velikoj životnoj prekretnici, jer odabrati buduće zanimanje u skladu sa svojim mogućnostima i interesima, a ujedno slijediti potrebe tržišta rada i nije tako lagano. Stoga mislimo da Otvorenim danom škole pomažemo učenicima osvještavanju njihovih interesa i želja.

Vrata škole se otvaraju četvrtak 15.svibnja u 12:00 kada će školu posjetiti učenici Osnovne škole "Josip Pupačić" iz Omiša.

U petka 16.svibnja 09:00 u posjet stižu učenici Osnovne škole „Dr.fra Karlo Balić“, Šestanovac.

U 11:00 u posjet stižu učenici osnovne škole "1.listopada 1942." iz Čišala te učenici PŠ "Kostanje", a u 12:30 učenici Osnovne škole "Jesenice" iz Dugog Rata.

Što se sve može vidjeti toga dana u našoj školi:

• plakati s opisom zanimanja
  • plakati koji prikazuju kako uče i rade naši učenici i kakve uspjehe postižu
  • izložba radova elektrotehničke struke
  • prezentacija video materijala o uspjesima naših učenika na natjecanjima
  • prezentacija video materijala o programima i zanimanjima
  • izložba slika polaznika likovne sekcije i  prof. Zdravka Cote
  • prezentacija web stranice škole
  • prezentacija radova učenika informatičke grupe

Učenici mogu sudjelovati u sljedećim radionicama i video prezentacijama:

• informatička radionica
  • radionica u salonu frizerstva
  • radionica u kozmetičkom salonu

Nakon upoznavanja s usmjerenjima za koja škola obrazuje, učenicima je pripremljen prigodan domjenak u kabinetu ugostiteljskog posluživanja, a domjenak su pripremili i organizirali vrijedni učenici naše škole usmjerenja kuhar i konobar.