POLUFINALNO NATJECANJE PONOS DOMOVINE 2014.
Autor: Damir Marasović, 5. 4. 2014.
POLUFINALNO NATJECANJE PONOS DOMOVINE 2014.
U subotu, 5.travnja 2014. s početkom u 9,45 sati u Srednjoj školi „Jure Kaštelan“ održat će se polufinalno natjecanje Ponos domovine , srednjoškolsko natjecanje edukativno – sportskog karaktera usmjereno jačanju domoljublja i afirmaciji pozitivnih društvenih vrijednosti.
Riječ je o natjecanju u formi kviza za polaznike srednjoškolskih programa kojim se provjerava znanje vezano uz Domovinski rat i odgoj, hrvatsku povijest i zemljopis, ekologiju, religiju, moral, etiku i slično. Uz to ne smijemo zanemariti važnost sportskog duha i zajedništva pa je sastavni dio projekta i sportsko natjecanje.
Uz suglasnost i podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta,a u okviru natjecanja koje provodi Agencija za odgoj i obrazovanje s ovim su projektom upoznati srednjoškolci diljem Hrvatske.
Nakon eliminacijskih natjecanja, detaljnih provjera testova, u polufinalu su se našli učenici s postignutim rezultatom od 95% i više i to iz Šibensko –kninske,Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije.
Polufinalna natjecanja održat će se u Omišu, Varaždinu i Županji.
U Omišu će se okupiti 11 ekipa iz Knina, Splita, Hvara, Metkovića i Omiša.
Iz Srednje škole „Jure Kaštelan“ iz Omiša na poluzavršnicu su se plasirale tri ekipe koji će nas predstavljati na natjecanju uz mentoricu profesoricu povijesti Silviju Mrkonjić, a u sastavu ekipa su: Ivo Jerčić, Jure Stanić, Martina Pezo,Josipa Vlahov,Nera Bilić, Tončica Klarić, Ivan Petričević, Bruno Raljević i Stipe Neveščanin(umjesto Marka Čorića koji je zauzet zbog obveza u rukometnom klubu).
8 najbolje plasiranih ekipa iz cijele Hrvatske dobit će priliku sudjelovati na finalnom natjecanju u Zagrebu, u svibnju. Finaliste će i ove godine primiti predsjednik Republike Hrvatske gospodin Ivo Josipović.
OKVIRNI PROGRAM POLUFINALNOG NATJECANJA PONOS DOMOVINE 2014.- OMIŠ,05.4.2014.,
SREDNJA ŠKOLA „JURE KAŠTELAN“
09.45 okupljanje natjecatelja i njihovih mentora u školskoj učionici
10.00 Službeno otvaranje natjecanja uz prigodne pozdravne govore domaćina i organizatora
10.15 sastanak s predstavnicima Organizacijskog odbora kako bi se natjecateljima dale potrebne upute
10.30 pismena provjera znanja pojedinačno svakog natjecatelja rješavanjem testa od 50 pitanja (40 pitanja iz kataloga)
11.00 provjera skakanja u dalj s mjesta (jedan skok)
11.00 nabacivanje kolutova (svaki natjecatelj baca 5 kolutova)
11.40 provjera u trčanju na 25 metara (trči se pojedinačno, startna pozicija iz letećeg starta)
11.40 bacanje pikada ( svaki natjecatelj baca 5 strelica)
12.30 natjecanje u bacanju medicinke od 5000 grama jednom rukom iz kruga promjera 1 m
12.30 Natjecanje u pogađanju koša ( svaki natjecatelj ima 5 košarkaških lopti s kojima šutira na koš)
13.15 ručak
14.15 proglašenje rezultata, zajedničko fotografiranje te podjela majica i kapa s logom natjecanja
14.30 odlazak kućama
« Svibanj 2024 » | ||||||
Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |