> Projekti  > eTwinning

Profesionalno usavršavanje nastavnika na platformi eTwinning

Autor: Ivan Novaković, 30. 8. 2019.

Od 4. do 7. srpnja 2019. g. nastavnica engleskog jezika Dajana Jelavić sudjelovala je na multilateralnom kontaktnom seminaru u Varšavi s temom „Poduzetništvo u eTwinning projektima“.

57 nastavnika iz 13 zemalja imalo je priliku upoznati se s mogućnostima eTwinninga ,principima poduzetništva ,upoznati se s potencijalnim projektnim partnerima i raditi na zajedničkim projektnim idejama.

S kolegama iz Francuske ,Slovačke i Poljske nastavnica je pokrenula projekt“Sweep first in front of your school door! kojem su se pridružile škole iz Turske,Italije,Portugala,Albanije,Rumunjske,Slovenije,Gruzije i Grčke.Tijekom godine učenici će uočavati probleme i timskim radom tražiti rješenja kako bi poboljšali uvjete u školskom okruženju u skladu sa ekološkim pravilima održivog razvoja; kroz zanimljive aktivnosti razvijat će poduzetnički mindset, kreativno će reciklirati i stvarati nove vrijednosti za druge; unaprijedit će transverzalne vještine potrebne za budući život  i stvoriti temelje za nove Erasmus+ KA1 i KA2 projekte.