Omiški srednjoškolci u europskom projektu

Autor: Ivan Novaković, 19. 12. 2018.

Učenici naše škole sudjelovali su u projektu Europski tjedan strukovnog obrazovanja, u sklopu kojeg su se održale radionice za učenike osmih razreda 8. studenog 2018. godine.

Osnovnoškolcima su bili ponuđeni različiti programi unutar smjerova, trogodišnjih i četverogodišnjih. Na ulazu u školu dočekali su ih profesori kako bi ih upoznali s različitim mogućnostima. Radionicom 'Ko te šiša? prof. Ankica Sučić sa svojim učenicima omogućila je osmašima izlazak iz frizerskog salona s novooblikovanim glamuroznim frizurama. U Maloj školi kuhanja, uz prof. Dušanku Pandžu i Karmelu Lelas, postali su pravi mali kuhari, izašavši iz škole s pokojim receptom više za pripremu ukusnih palačinki i slasnih kolačića. Konobari su pak s prof. Katjom Kurtović uživali u izradi šarolikih koktela na bazi voćnih sokova i u iskustvu konobarenja. U Maloj školi šminkanja, pod budnih okom prof. Antonije Ćuk, osmaši su se prepustili rukama naših srednjoškolki i iz učionice izašli ljepši no ikada. U projekt je bila uključena i radionica za elektrotehničare Arduino  Micro:bit prof. Dražena Borčića. Također, i Montaža mini sustava centralnog grijanja prof. Ane Vrkić i prof. Joze Šarića za instalatere kućnih instalacija. Za one koji su htjeli nešto više postojala je radionica Put oko svijeta u 30 pitanja prof. Ivane Fagarazzi i Marijane Bašić Mladin. Bili su podijeljeni u skupine koje su se međusobno natjecale u kvizu znanja. Pobjednici kviza dobili su slasnu nagradu – čokoladu. Nakon kviza znanja u Maloj školi glagoljice prof. Jelena Alfirević bolje ih je upoznala s najstarijim hrvatskim pismom – glagoljicom i njezinom važnosti u očuvanju hrvatske kulture i identiteta. Najuspješniji u pisanju otišli su kući s diplomom.

Nadamo se da su spomenute radionice osmašima pomogle pri odabiru srednje škole.

Zahvaljujemo svim profesorima i učenicima koji su sudjelovali u ovom projektu.

Napisale: Manuela Bušić, Lucijana Vuković i Vendi Bilić, 1. f