Poučavanje u 21. stoljeću - eTwinningova radionica stručnog usavršavanja u našoj školi

Autor: Ivan Novaković, 28. 3. 2018.

Tema stručnog usavršavanja održanog u subotu 24.ožujka u našoj školi bila je „Prvi koraci u eTwinningu“ čiji je cilj  potaknuti i razviti interes za online projekte na eTwinning platformi.

Radionicu je vodila Julijana Novaković, etwinning ambasadorica.

Sudionici su imali priliku nadahnuti se i informirati o mogućnostima koje se nude nastavnicima kroz eTwinning, zajednicu škola diljem Europe (školski projekt koji financira Europska Komisija dostupna putem mrežne platforme www.etwinning.net ),a dio je  Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Predavanju je nazočio velik broj naših nastavnika koji su nakon registracije na portalu www.etwinning.net upustili u pretraživanje baze postojećih korisnika i projekta. Uvidjeli su raznolikost tema i mogućnosti  kao i svijest o potrebi međunarodne suradnje.  Ovakvim projektima na dobitku su svi, i učenici i nastavnici te se nadamo da ćemo u budućnosti još tjesnije surađivati s Agencijom za mobilnost.  Tijekom radionice korišteni su web 2.0 alata koji mogu pomoći u prezentiranju i izradi projekata, a koji se također mogu vrlo dobro iskoristiti i u nastavi (Padlet,Kahoot).