OBAVIJEST - NASTAVA NA DALJINU

Autor: Tereza Srdelić, 16. 3. 2020.

Nastavno na odluku Vlade RH, od danas, 16, ožujka 2020. ne održava se redovna nastava. Nastava na daljinu u našoj školi održavat će preko Googlove platforme Google Classroom  (https://classroom.google.com). U tijeku je uspostava virtualnih učionica i postavljanje obrazovnih materijala kako bi bili spremni za srijedu, 18. ožujka 2020. kada službeno započinje nastava na daljinu. Učenici se u virtualne učionice prijavljuju putem kodova koje su im dostavili razrednici. Molimo učenike koji još nisu obavili aktivaciju i pristupili virtualnim učionicama da isto naprave do utorka, 17. ožujka 2020. u 12,00 sati, slijedeći upute objavljene na našoj stranici.

Maturanti danas od 12.45 do 14 sati gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom. U utorak također prate nastavu putem Sportske televizije i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, kako bi sve bilo spremno za početak online nastave u srijedu. Od srijede će razrednici dati učenicima raspored i aktualne obavijesti, a predmetni nastavnici će im dati aktivnosti i zadatke.

Učenici od 1. do 3. razreda slijede upute razrednika i do srijede testiraju virtualne razrede s predmetnim nastavnicima, a u srijedu i za njih započinje onilne nastava.

Učenici su dužni pratiti upute, sudjelovati u aktivnostima  i izvršavati zadatke u zadanim rokovima.

Roditelji su dužni voditi računa o aktivnosti učenika u virtualnoj nastavi. Ukoliko učenik nije cijeli dan bio aktivan u virtualnoj učionici, roditelj je dužan opravdati razredniku izostanak.

Za sve učenike koji imaju obvezu pohađanja praktične nastave kod poslodavca , ista se odgađa za vrijeme trajanja obustave nastave.