Posjet Dubrovniku

Autor: Ivan Novaković, 15. 5. 2017.

Maturanti jezične i opće gimnazije u sklopu terenske nastave iz Povijesti 6.05.2017. posjetili su Dubrovnik. Tema je bila Domovinski rat-južno bojište-114. brigade hrvatske vojske Omiška bojna.

Posjetili smo Mokošicu mjesto spomenika poginulih branitelja Omiške bojne te Muzej domovinskog rata na Srđu iznad Dubrovnika. Zahvaljujemo se u Udruzi veterana domovinskog rata 114. brigade te HVIDRI Omiš na materijalnoj pomoći u organizaciji terenske nastave. Posebna zahvala gospodinu Ivi Rakuljiću hrvatskom branitelju koji nas je pratio na putu i na izuzetno dojmljiv način ispričao ratni put omiških branitelja i njihovu ulogu u obrani Dubrovnika. Zahvaljujemo se gospodinu Miši Đurasu, ravnatelju muzeja na susretljivom dočeku i zanimljivom predavanju.

Priloženi dokumenti:
dubrovnik_1.jpg (115.35 KB)